Nowy rekord indeksu DJ w oczekiwaniu na ceny

Marek Druś
opublikowano: 15-05-2007, 00:00

Pierwszy w tym tygodniu dzień handlu na giełdach w USA był spokojny. Inwestorzy czekali na dzisiejszą publikację danych o zmianie cen detalicznych w kwietniu. Wiadomością dnia było odkupienie Chryslera przez fundusz Cerberus. Wywołało to zainteresowanie akcjami spółek motoryzacyjnych.

Najmocniej drożejącym blue chipem był General Motors, który najbardziej przyczynił się do ustanowienia kolejnego rekordu przez średnią Dow Jones. Mocno poszedł w górę kurs Forda. Pojawiły się plotki, że kontrolująca koncern rodzina rozważa sprzedaż części akcji. Po przeciwnej stronie rynku znalazły się banki i spółki finansowe. Staniały akcje m.in. Citigroup i American Express. Główny strateg JP Morgan ostrzegł niedawno, że taniejące obligacje mogą osłabić wyniki branży finansowej.

Słabo wypadły również spółki technologiczne. Wprawdzie AMD mocno rósł dzięki zapowiedzi wprowadzenia nowego mikroprocesora, ale Dell wyraźnie staniał, do czego przyczyniła się opinia o zbyt dużym uzależnieniu spółki od rynku USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu