Nowy rekord sprzedaży Alibaby

opublikowano: 12-11-2013, 07:20

Największy chińska spółka e-handlu, Alibaba Group Holding, przebiła w spektakularnym stylu swój zeszłoroczny rekord jednodniowej sprzedaży, donosi Bloomberg.

Poprzedni wynik został pobity o ponad 80 proc. To bardzo dobra wiadomość w obliczu szykującej się oferty IPO spółki, dzięki której wartość spółki może przewyższyć amerykańskiego Facebooka.

Zobacz więcej

Pracownicy oglądający transakcje na żywo podczas promocji w trakcie "Dnia Singla" w kwaterze głównej Alibaba Group Holding Ltd. w Hangzhou. (fot.ChinaFotoPress via Getty Images)

Taboo i Tmail, dwie czołowe handlowe platformy Alibaby wygenerowały w ciągu 24 godzin przychody rzędu 35 mld juanów (5,75 mld USD) wobec 19,1 mld juanów rok wcześniej. Stało się to w poniedziałek, 11 listopada, kiedy to Chińczycy świętowali tzw. Dzień Singla, lokalną wersję Walentynek.

„Tak spektakularny wzrost pokazuje jaki potencjał tkwi w handlu online” – ocenia Ronald Wan, szef doradców w Asian Capital Holdings. Dodaje, że wypracowane rezultaty zwiększają zaufanie do spółki ze strony potencjalnych inwestorów, i zmuszają spółki tradycyjnego handlu do podjęcie ostrych działań w celu konkurencji z e-handlem.

Alibaba, która kupuje i sprzedaje wszystko począwszy od aparacików Fuji po samoloty Boeinga rozważa obecnie wprowadzenie swoich akcji do notowań w USA, po fiasku negocjacji z giełdą w Hongkongu. Analitycy szacują wartość spółki na nawet 190 mld USD, podczas gdy kapitalizacja Facebooka po giełdowym debiucie wynosiła 104 mld USD.

W drugim kwartale 2013 r. sprzedaż Alibaby wzrosła o 60 proc. do 1,73 mld USD wynika z prezentacji opublikowanej w ubiegłym miesięcy przez serwis Yahoo!, który ma udziały w chińskiej firmie. Z kolei w 2012 r. zysk netto przypisany akcjonariuszom mniejszościowym zwiększył się ponad dwukrotnie do 707 mln USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nowy rekord sprzedaży Alibaby