Nowy sposób na księgowość małych firm

SW
opublikowano: 12-03-2012, 00:00

inFakt.pl proponuje drobnym przedsiębiorcom księgowość przez internet.

Przedsiębiorca rachunkowość musi prowadzić obowiązkowo. Większość tradycyjnych biur rachunkowych wciąż pracuje w modelu wymagającym od klienta przygotowania dokumentów, opisania ich informacjami uzasadniającymi poniesiony koszt oraz dostarczenia do biura rachunkowego. Zabiera to czas przedsiębiorcom, którzy często muszą skupić się na własnym biznesie. Z myślą o likwidacji tego problemu firma inFakt.pl w listopadzie 2011 r. poszerzyła ofertę o księgowość All Inclusive. W ramach tego rozwiązania księgowością zajmuje się biuro rachunkowe in- Fakt, kurier odbiera dokumenty, a wystawianie faktur i wgląd we wszystkie dane odbywa się za pomocą aplikacji online. Nowa oferta skierowana jest do freelancerów, samozatrudnionych oraz przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

— Z jednej strony księgowość All Inclusive zapewnia obsługę profesjonalnego biura rachunkowego, co zwalnia mnie z obowiązku samodzielnego prowadzenia księgowości oraz poświęcania czasu na dowożenie dokumentów do biura rachunkowego, a równocześnie zapewnia wgląd w dokumenty firmowe, faktury i rozliczenia, poprzez aplikację online — komentuje Grzegorz Gracz z agencji New Media Designer, firmy, która już z skorzystała z tego rozwiązania. All Inclusive kosztuje 149 zł miesięcznie, za pakiet do 30 dokumentów. W cenie jest przesyłka kurierska, wgląd w bieżące dane finansowe firmy online oraz wsparcie księgowe przez telefon, e-mail i live chat. Zdaniem przedstawicieli firmy rynek księgowości potrzebuje zmian podobnych do tych, które nastąpiły po wprowadzeniu bankowości internetowej. Trudno sobie dziś wyobrazić konieczność wizyty w banku za każdym razem, kiedy trzeba wykonać przelew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane