Nowy stadion w Szczecinie droższy niż planowano

AR
opublikowano: 01-10-2018, 15:48

O ponad 100 mln zł wyższa niż zakłada kosztorys miasta jest najtańsza oferta w przetargu na rozbudowę stadionu miejskiego - informuje ratusz w Szczecinie.

Branża budowlana konsekwentnie podnosi ceny: firmy są chętne, żeby podpisać z miastem kontrakt na rozbudowę stadionu miejskiego  w Szczecinie – problem w tym, że wszystkie za znacznie większe kwoty niż samorząd planował wydać.

Zobacz więcej

Wizualizacja UM Szczecin

W przetargu na modernizację stadionu miejskiego w Szczecinie oferty złożyło trzech wykonawców: Mosty Łódź, konsorcjum na czele z Hochtief Polska i konsorcjum, którego liderem jest Korporacja Budowlana DORACO. Najtańsza oferta jest wyższa o ponad 100 mln zł niż kwota, którą miasto założyło w budżecie – czyli 284 mln zł. 

Zaproponowane przez spółki ceny wahają się w przedziale od ok. 388 mln zł do  549 mln zł. 

„Obecnie komisja przetargowa analizuje złożone dokumenty” – informuje na stronie internetowej urząd miasta. Postępowanie będzie prawdopodobnie powtórzone. 

Inwestycja ma obejmować budowę i wyposażenie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk (w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. „balonem”), budowę czterech trybun Stadionu Miejskiego  im. Floriana Krygiera oraz infrastruktury wokół, tj. parkingów, dróg dojazdowych i chodników.

O problemie wysokich cen w przetargach na wykonawców robót budowlanych pisaliśmy już m.in. w artykule "Coraz droższe inwestycjemiejskie" >>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu