Nowy szef Aplikacji Krytycznych

opublikowano: 01-07-2018, 22:00

Spółką IT fiskusa, powołaną, by pomagać skarbówce wykrywać naruszenia przepisów podatkowych, od 1 lipca pokieruje Maciej Wardaszko.

Według nieoficjalnych informacji „PB”, w czwartek rada nadzorcza na nowego prezesa Aplikacji Krytycznych wybrała Macieja Wardaszkę. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Towarka, który kierował spółką od października 2017 r. Maciej Wardaszko ostatnie dwa lata pracował w Centralnym Ośrodku Informatyki. Wcześniej — w PKO BP i Oracle. Zmiany są związane z końcem obecnej kadencji zarządu, która upływa 30 czerwca. Rada nadzorcza Aplikacji Krytycznych w maju ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa, wiceprezesa i wiceprezesa ds. finansowych. Według nieoficjalnych informacji na stanowisku wiceprezesa pozostaniePrzemysław Koch, który jest pełnomocnikiem ministra finansów ds. informatyzacji. Ze stanowiskiem wiceprezes ds. finansowych pożegna się Elżbieta Skatulska.

PRZETARTY SZLAK:  Maciej Wardaszko, nowy prezes Aplikacji Krytycznych, podobnie jak Piotr Towarek, jego poprzednik, przed przyjściem do spółki pracował w Centralnym Ośrodku Informatyki.
Zobacz więcej

PRZETARTY SZLAK: Maciej Wardaszko, nowy prezes Aplikacji Krytycznych, podobnie jak Piotr Towarek, jego poprzednik, przed przyjściem do spółki pracował w Centralnym Ośrodku Informatyki. Fot. Piotr Guzik - Forum

Stanowisko to na razie pozostanie nieobsadzone. 30 czerwca kończy się także kadencja obecnej rady nadzorczej. W piątek miała zostać wybrana nowa rada. Z naszych informacji wynika, że nikt z obecnych członków rady, którą kierował wiceminister finansów Leszek Skiba, nie zdecydował się ubiegać o kolejną kadencję. Aplikacje Krytyczne to spółka skarbu państwa, który sprawuje nad nią kontrolę za pośrednictwem ministra finansów. Na podstawie umowy minister powierzył spółce realizację projektów informatycznych, których celem jest zapewnienie organom administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej systemów teleinformatycznych wspierających wykrywanie naruszenia przepisów prawa podatkowego. Na koniec 2017 r. Aplikacje Krytyczne zatrudniały 29 osób. W ostatnich miesiącach spółka prowadziła intensywną rekrutację.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Nowy szef Aplikacji Krytycznych