Nowy Targ we Wrocławiu

opublikowano: 26-06-2017, 22:00

Skanska ruszyła z budową biurowca Nowy Targ we Wrocławiu.

Budynek zaoferuje prawie 22 tys. mkw. przestrzeni dla biznesu i zostanie oddany do użytku na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2019 r. Nowy Targ zaprojektowano tak, by zaprosić do środka nie tylko pracowników, ale też mieszkańców i przechodniów. Na parterze powstaną kawiarnie i lokale usługowe otwarte na ulicę Świętej Katarzyny i plac Nowy Targ. — Budynek będzie komfortowym miejscem do pracy, bardzo dobrze wpisującym się w potencjał i możliwości, jakie płyną z lokalizacji w centrum miasta. Tworząc tę inwestycję, chcemy wykorzystać nasze doświadczenie z Wrocławia i innych miast, gdzie zawsze szukamy możliwości dialogu z przestrzenią wokół budynku biurowego. W tym przypadku będzie to wyjątkowa przestrzeń, w której połączą się dwa światy: historyczny i współczesny. Kiedyś mieszkańcy spotykali się tutaj na targowisku, dzisiaj będzie to miejsce, w którym zadomowi się biznes, po godzinach zapraszając do wspólnego spędzania czasu. Będzie to Nowy Targ w nowoczesnej odsłonie — opowiada Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w firmie Skanska Property Poland. Projekt inwestycji przygotowała Maćków Pracownia Projektowa.

— Chcieliśmy, by budynek wyróżniał się wielkomiejską architekturą o dobrej, dostosowanej do otoczenia skali, co jest niezwykle ważne w tak wymagającej lokalizacji. Mamy nadzieję, że żywe partery, pełne sklepów i usług dostępnych dla mieszkańców również po godzinach pracy biur, wpłyną na ożywienie przestrzeni publicznych wokół obiektu — mówi Zbigniew Maćków, główny projektant inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy