Nowy terminal DB Schenker

opublikowano: 16-10-2014, 00:00

DB Schenker Logistics otworzył „zielony” terminal pod Białymstokiem.

Dotychczasowy białostocki terminal tej spółki znajdował się w mieście. Nowe położenie około 10 km od Białegostoku ma się przyczynić do zmniejszenia natężeniaruchu na ulicach miasta. Zgodnie z polityką firmy, obiekt zaprojektowano z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań przyjaznych środowisku, z myślą o oszczędności energii, redukcji emisji CO 2, efektywnej gospodarce wodnej i cieplnej.

— Na ograniczenie emisji CO 2 o ponad 30 ton rocznie pozwalają m.in. lampy LED-owe i solarne. Terminal magazynuje także ponad 7 tys. litrów deszczówki, dzięki której można zmniejszyć zużycie wody wodociągowej — wylicza Anatol Ostapczuk, szef operacyjny oddziału Białystok w DB Schenker Logistics.

Terminal zbudowano w Złotorii przy trasie E67. Łączna powierzchnia działki wynosi 28 tys.mkw, terminalu — około 2 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane