O czym śnią prezesi spółek z GPW

DI, "Rz"
03-09-2010, 11:37

Zerwać smycz MSP, wyjść spod kominówki - tak wyglądają sny członków zarządów spółek z GPW z udziałem Skarbu Państwa. Już wkrótce w kilku spółkach staną się one jawą – donosi piątkowa „Rzeczpospolita”.

Obecnie wynagrodzenia menedżerów w spółkach z większościowym udziałem Skarbu Państwa są regulowane ustawowo – nie mogą przekroczyć sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia, czyli obecnie ok. 19 tys. zł brutto. Kilka spółek wkrótce urwie się z tej smyczy. Mowa m.in. o Tauronie, w którym MSP po czerwcowym debiucie ma 42,1 proc. udziału. Jak czytamy w „Rz”, powołany w spółce komitet nominacji i wynagrodzeń ma już wkrótce wydać rekomendację ws. zarobków zarządu.

Na 29 września zaplanowano Walne Enei, której prywatyzacja powinna się wkrótce zakończyć. W projektach uchwał na WZA już teraz znalazł się zapis o zmianie zasad wynagradzania zarządu w zw. ze sprzedażą udziałów MSP.

PGE – wylicza dalej „Rz” - w której nie ma nadziei na zejście udziału Skarbu Państwa poniżej progu 51 proc., przygotowuje kontrakty menedżerskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, "Rz"

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / O czym śnią prezesi spółek z GPW