Czytasz dzięki

O'Leary: Polska to bardzo obiecujący rynek

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-08-2005, 18:36

Tani przewoźnik irlandzki Ryanair przewiózł w lipcu tego roku 3 mln osób na świecie, czyli najwięcej w swojej historii - poinformowali przedstawiciele firmy na środowej konferencji prasowej w Warszawie.

Tani przewoźnik irlandzki Ryanair przewiózł w lipcu tego roku 3 mln osób na świecie, czyli najwięcej w swojej historii - poinformowali przedstawiciele firmy na środowej konferencji prasowej w Warszawie.

W całym 2005 roku Ryanair chce przewieźć 35 mln pasażerów. Od marca tego roku jego samoloty latają do Polski.

"Przez Internet sprzedajemy 98 proc. biletów, co pozwala obniżać koszty" - powiedziała na konferencji Caroline Baldwin z Ryanair. Zaznaczyła też, że w naszym kraju samoloty ze znakiem jej firmy latają z lotnisk regionalnych. Ryanair nie zamierza uruchamiać połączeń z Warszawy. Niskie koszty daje się uzyskać również dzięki krótkim postojom samolotów na lotniskach.

Szef Ryanair Michael O`Leary zapowiedział, że w ciągu pięciu lat przewoźnik zamierza osiągnąć poziom 5 mln pasażerów latających do i z Polski. W 2006 r. chce przewieźć 1 mln osób. "Jest to bardzo obiecujący rynek" - powiedział O`Leary.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane