O. Rydzyk po pomoc idzie do Unii

PAP
opublikowano: 15-05-2012, 08:08

Środowisko Radia Maryja będzie zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum europejskie, ustaliła "Rzeczpospolita".

Walka o koncesje na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam wkracza w kolejną fazę. Powstaje SOS - Komitet Obrony Telewizji Trwam, wzorowany na podobnym komitecie SOS dla Radia Maryja, który w latach 90. walczył o przyznanie przez KRRiT rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka dodatkowych częstotliwości.

W skład nowego komitetu wchodzą: profesorowie Andrzej Zybertowicz i Janusz Kawecki, przedstawicielka Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Anna Pietraszak, najmłodsza internowana w stanie wojennym Anna Kołakowska oraz posłowie PiS Anna Sobecka, Jan Szyszko, a także Andrzej Jaworski, który został jego koordynatorem.

Jednym z pierwszych pomysłów, którymi ma się zająć komitet, będzie podjęcie próby zorganizowania referendum europejskiego w sprawie dyskryminacji telewizji Trwam. "Żeby zorganizować takie referendum, trzeba zebrać łącznie milion podpisów w co najmniej siedmiu krajach UE" - mówi osoba z bliskiego otoczenia o. Rydzyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu