O środowiskowych ryzykach w internecie

SW
opublikowano: 08-02-2012, 00:00

Polskojęzyczna strona internetowa EnviroPro to baza wiedzy dla przedsiębiorców na temat ryzyk środowiskowych.

Polski oddział Chartis Europe uruchomił polskojęzyczną stronę internetową EnviroPro, która stanowi bazę wiedzy związaną z ryzykami środowiskowymi. Strona kładzie nacisk na szereg nowych obowiązków nałożonych na przedsiębiorstwa, które wynikają z wdrożenia Dyrektywy UE 2004/35/WE w sprawie odpowiedzialności za środowisko w odniesieniu do zapobiegania i zaradzania szkodomwyrządzonym środowisku naturalnemu. W świetle nowego prawa tym bardziej istotne jest poznanie ryzyk i sposobów ich zarządzania, które w przypadku incydentów środowiskowych mogą pomóc firmie w ograniczeniu kosztów, utrzymaniu płynności finansowej oraz zminimalizowaniu negatywnego wpływu na reputację i wizerunek firmy.

— Pokazujemy, że zamiast budować biznesową odporność na stres, lepiej skutecznie zarządzać ryzykami środowiskowymi przy współpracy z partnerem ubezpieczeniowym — twierdzi Paweł Holnicki-Szulc, odpowiedzialny w Chartis za rozwój ubezpieczeń środowiskowych w regionie CEE & Mediterranean.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane