O włos od rekordu

Inwestorzy z giełdy nowojorskiej drugi dzień z rzędu podciągali indeksy do góry, a do historycznego rekordu ze stycznia S&P500 pozostało już zaledwie 0,3 proc.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po dwóch godzinach handlu S&P500 oraz Dow Jones zyskują po około ćwierć proc., a zwyżki Nasdaq sięgają jednej trzeciej proc. Inwestorzy znów nie przejęli się nieco słabszymi od prognoz danymi. Tym razem nieznacznie zawiodła sprzedaż domów na rynku wtórnym, która w styczniu spadła do 4,62 mln sztuk (dane zannualizowane). W ostatnich dwóch tygodniach odczyty zawodziły systematycznie, co jednak inwestorzy uznali za skutek mroźnej zimy.

- Wyniki spółek były świetne, więc z tego punktu widzenia inwestorzy nie mają się czym martwić – komentował dla Bloomberga Phil Orlando, główny strateg rynku akcji towarzystwa Federated Investors.

Aż o 15 proc. przeceniono papiery Groupona. Spółka przyznała, że zwiększone wydatki na przejęcia i marketing zaważą na wielkości zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / O włos od rekordu