Obama wierzy w UE

PAP
opublikowano: 04-11-2011, 17:49

Prezydent USA Barack Obama wyraził w piątek przekonanie, że Unia Europejska jest w stanie odpowiedzieć na kryzys zadłużenia. Obama przemawiał na konferencji prasowej na zakończenie dwudniowego szczytu G20 w Cannes we Francji.

Prezydent USA powiedział, że po dwóch dniach rozmów na szczycie jest pewien, iż Unia jest w stanie sprostać wyzwaniom, że europejscy liderzy zrobią wszystko, co konieczne, aby rozwiązać kryzys finansowy zagrażający ich krajom.

Obama przypomniał, że USA musiały przed kilku laty przedsięwziąć zdecydowane kroki, by zwalczyć własny kryzys, i dodał, że zachęca partnerów w Unii do zrobienia tego samego.

"Będą w nas mieć silnego partnera" - oświadczył prezydent, podkreślając, że "to, na co ostatecznie czekają rynki finansowe, to silny sygnał, że państwa europejskie stoją za swoją walutą - euro".

Przyznał, że gospodarka amerykańska rośnie zbyt wolno, lecz, jak powiedział, liderzy na światowym szczycie uczynili postęp w postawieniu swych państw na silniejszych podstawach.

Barack Obama (fot. Bloomberg)
Barack Obama (fot. Bloomberg)
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane