Obawy o deficyt USA osłabiają dolara

Joanna Pluta
opublikowano: 25-09-2008, 00:00

Wczoraj obserwowaliśmy wzrost pary EUR/USD do 1,4750. Dolar osłabił się po gorszych danych o sprzedaży domów. Nie służy mu również niepewność dotycząca planu ratunkowego dla amerykańskich rynków. Być może debata w Kongresie USA nad szczegółami i ostatecznym przyjęciem planu przedłuży się w wyniku sporów grup politycznych. Demokraci żądają, by uwzględniał on możliwość pomocy dla instytucji finansowych, ale także dla właścicieli nieruchomości. Republikanie z kolei niepokoją się, iż plan wpłynie negatywnie na budżet USA, doprowadzając do największego w historii USA deficytu fiskalnego.

Złoty również uległ osłabieniu — w ostatnim czasie rynek wskazywał na duże wyprzedanie zarówno na parze EUR/PLN, jak i USD/PLN. Polska waluta zakończyła dzień 3,2700 względem dolara, w stosunku do euro natomiast osłabiła się do 3,3250.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Obawy o deficyt USA osłabiają dolara