Obiekty handlowe budzą się ze snu

MCH
15-12-2009, 07:57

Według przewidywań firmy Cushman Wakefield przyszły rok dla rynku nieruchomości handlowych będzie lepszy.

Nadchodzący rok ma być dla rynku centrów handlowych lepszy.
Zobacz więcej

Nadchodzący rok ma być dla rynku centrów handlowych lepszy.

Z opracowanego przez tę firmę raportu "Key Drivers in Retail for 2010" dotyczącego europejskich powierzchni handlowych wynika, że w nadchodzącym roku odwróci się trend spadkowy na rynku najmu oraz rynku inwestycyjnym nieruchomości handlowych. Na stały wzrost czynszów ich właściciele będą musieli jednak jeszcze trochę poczekać — prawdopodobnie do roku 2011.

Raport przedstawia 12 kluczowych czynników, które będą miały wpływ na rozwój rynku nieruchomości handlowych w 2010 r., w tym m.in. perspektywy ekonomiczne, nastroje konsumentów, popyt ze strony handlowców oraz podaż powierzchni .

Analiza 25 państw pod kątem tych czynników wskazuje na względnie dobrą kondycję całego rynku europejskiego. Wszystkie państwa skandynawskie mogą się pochwalić dobrymi wynikami gospodarczymi. Także Czechy, Niemcy i Słowacja, jak wynika z badań, mają znowu korzystne warunki dla rozwoju tej gałęzi rynku nieruchomości. Nie wszędzie można jednak mówić o końcu zastoju. Sytuacja w Irlandii i Hiszpanii nie wygląda już tak optymistycznie i ponowny wzrost gospodarczy na tych rynkach w 2010 r. jest najmniej prawdopodobny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Obiekty handlowe budzą się ze snu