Obligacje deweloperów

W czasach niskich stóp procentowych obligacje spółek o dobrej kondycji finansowej i wiarygodnym wizerunku mogą być atrakcyjną formą lokowania kapitału.

— Wraz z poprawą koniunktury w budownictwie mieszkaniowym wzrósł apetyt deweloperów na pieniądze, dzięki którym mogą współfinansować kolejne budowy. Dlatego przedstawiciele branży coraz częściej sięgają po obligacje. W pierwszym półroczu 2015 wyraźnie wzrosła liczba publicznych emisji obligacji, do których dostęp mają indywidualni inwestorzy. Można się spodziewać, że coraz więcej deweloperów będzie sięgać po ten instrument — przekonuje Emil Szweda, założyciel serwisu Obligacje.pl. Duże znaczenie ma w tym przypadku sytuacja na rynku mieszkaniowym, który po zapaści sprzed kilku lat wrócił na drogę wzrostów. O powrocie zaufania do branży mogą świadczyć marże, które są znacznie niższe niż jeszcze rok temu i wynoszą 3-4 proc. ponad WIBOR. Programy emisji obligacji ogłosiły już firmy Echo Investment, Capital Park, Ghelamco i Polnord. — W przypadku obligacji deweloperów, przede wszystkim tych o stabilnej sytuacji finansowej, łatwiej przewidzieć wynik z inwestycji, ponieważ wiadomo, jakie będzie oprocentowanie i jaki jest termin wykupienia obligacji. Ryzyko wahania notowań obligacji na rynku wtórnym jest bez porównania mniejsze niż w przypadku akcji, jeśli tylko emitent obligacji jest wypłacalny — zaznacza Emil Szweda. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Obligacje deweloperów