„Obowiązkiem firm jest zatrudniać Brytyjczyków”

opublikowano: 26-07-2013, 10:38

Firmy mają obowiązek zatrudniać raczej Brytyjczyków niż imigrantów, powiedział Matthew Hancock, minister biznesu i edukacji w brytyjskim rządzie.

Minister przekonuje, że zatrudnianie Brytyjczyków jest korzystniejsze zarówno dla firm, jak i krajowej gospodarki. Odsetek miejsc pracy zdobywanych przez imigrantów wynosi obecnie 55 proc. Za czasów rządu premiera Gordona Browna sięgał 74 proc. Konserwatyści przekonują, że ten  odsetek może być jeszcze niższy.

- Kiedy liczba wolnych miejsc pracy rośnie i spada bezrobocie obowiązkiem firm, szczególnie dużych, jest skorzystanie z lokalnych młodych ludzi, a nie natychmiastowe sięgnięcie po najłatwiejszą opcję rekrutowania pracowników z zagranicy – powiedział Hancock.

Minister odrzucił twierdzenie niezależnego Biura Odpowiedzialności Budżetowej, że w Wielkiej Brytanii konieczne jest zatrudnianie corocznie 60 tys. imigrantów, aby dług publiczny nie wymknął się spod kontroli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, dailymail.co.uk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Obowiązkiem firm jest zatrudniać Brytyjczyków”