Obraduje Rada Nadzorcza TVP

Polska Agencja Prasowa SA
25-04-2006, 20:11

Obradująca we wtorek Rada Nadzorcza TVP powołała Krzysztofa Karmana na stanowisko dyrektora TVP3 Lublin; zastępcą dyrektora ds. programowych TVP3 Lublin został Grzegorz Linkowski. Rada wybrała też dyrektora Biura Audytu i Kontroli Wewnętrznej TVP - został nim Sławomir Stypułowski.

Obradująca we wtorek Rada Nadzorcza TVP powołała Krzysztofa Karmana na stanowisko dyrektora TVP3 Lublin; zastępcą dyrektora ds. programowych TVP3 Lublin został Grzegorz Linkowski. Rada wybrała też dyrektora Biura Audytu i Kontroli Wewnętrznej TVP - został nim Sławomir Stypułowski.

Rada nie zaakceptowała natomiast kandydatur: Tomasza Arabskiego na stanowisko dyrektora TVP3 Gdańsk oraz Piotra Lichoty na stanowisko dyrektora TVP3 Szczecin.

Obecnie Rada rozpatruje sprawozdanie finansowe zarządu TVP, następnie przesłucha trzech kandydatów na prezesa telewizji publicznej. Są nimi: obecny prezes TVP Jan Dworak, wiceprezes Piotr Gaweł oraz reżyser-dokumentalista i publicystka Jolanta Kessler-Chojecka.

Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Nadzorczej TVP padł m.in. wniosek, by wybór nowego prezesa TVP przesunąć na 9 maja (zgłosił go przedstawiciel ministra skarbu w Radzie Nadzorczej TVP, Leszek Rowicki), nie uzyskał on jednak poparcia i Rada zdecydowała, że wyboru prezesa dokona we wtorek.

Wątpliwości, czy Rada powinna wybierać prezesa we wtorek, wyrażała też jedna z członkiń Rady Nadzorczej TVP, Anna Milewska. Jej zdaniem, w związku z tym, że w poniedziałek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała nową Radę Nadzorczą TVP, urzędująca Rada powinna spotkać się z nowo wybraną i zaprezentować jej kandydatów na prezesa. Według Milewskiej, wówczas można by uzgodnić, że wyboru prezesa dokona już nowa Rada.

Zgodnie z uchwałą KRRiT, wybrana w poniedziałek Rada Nadzorcza TVP zacznie funkcjonować dopiero "następnego dnia po dniu odbycia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki Telewizja Polska S.A. zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok 2005".

Swojego przedstawiciela do nowej Rady Nadzorczej TVP nie wskazał jeszcze minister Skarbu Państwa.    Nowo wybrany dyrektor TVP3 Lublin, Krzysztof Karman, od 1 sierpnia 2001 r. jest kierownikiem Redakcji Audycji Wsi i Rolnictwa TVP1. Jest redaktorem i prezenterem programu publicystycznego "Tydzień", wcześniej, w latach 1994-2001, był dziennikarzem telewizji Lublin. Pracuje w mediach elektronicznych od 1979 roku. Pracę zaczynał w rozgłośni Polskiego Radia w Lublinie. Ma 50 lat, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Żonaty, ma dwóch synów.

Zastępca dyrektora ds. programowych TVP3 Lublin, Grzegorz Linkowski, jest właścicielem firmy Link Art. Film, zajmującej się produkcją filmową, telewizyjną, teatralną i muzyczną. Jest autorem scenariusza i reżyserem ponad 20 filmów dokumentalnych. Jest dyrektorem Akademickiego Centrum Kultury UMCS, twórcą i dyrektorem Festiwalu Filmowego "Rozstaje Europy". Od 1995 roku Linkowski jest współpracownikiem redakcji filmów dokumentalnych TVP1 i TVP2. Ma 49 lat, jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie na kierunku Pedagogika Upowszechniania Kultury. Żonaty, ma dwie córki.

Dyrektor Biura Audytu i Kontroli Wewnętrznej TVP, Sławomir Stypułkowski, od lipca 2004 był zastępcą dyrektora Biura Kontroli Wewnętrznej i Audytu w Urzędzie Miasta st. Warszawy, a w latach 2003-2004 - dyrektorem Departamentu Audytu Wewnętrznego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. W latach 1997- 2002 był zatrudniony w PZU S.A, gdzie zajmował m.in. stanowisko dyrektora Biura Kontroli Wewnętrznej, a wcześniej dyrektora Biura Audytu Wewnętrznego.

W latach 1993-1997 był specjalistą kontroli państwowej w departamencie Finansów i Bankowości Najwyższej Izby Kontroli. Stypułkowski ma 42 lata, jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, ukończył też studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obraduje Rada Nadzorcza TVP