Ocena PGE poszła w górę

opublikowano: 05-06-2018, 22:00

Paweł Puchalski, szef analityków BZ WBK, podniósł do „kupuj” rekomendację dla akcji PGE, a cenę docelową podwyższył o 5 proc. do 12,8 zł.

Specjalista zwraca uwagę na korzystne dla spółki wysokie ceny energii elektrycznej oraz dobre wyniki spółki za pierwszy kwartał 2018 r., które sugerują, że cały rok może się okazać pod tym względem lepszy od oczekiwań. Paweł Puchalski prognozuje, że przychody PGE wyniosą 27,2 mld zł (wobec 25,4 mld zł w 2017 r.), EBITDA sięgnie 7,56 mld zł (o 90 mln zł mniej niż przed rokiem), a zysk netto przekroczy 3 mld zł i będzie o 13 proc. wyższy r/r.

Analityk uważa, że zmniejszyło się ryzyko, jakim dla spółki jest konieczność wzięcia udziału w projekcie budowy elektrowni atomowej. Minister energii — mimo zapowiedzi — do tej pory nie ogłosił rozpoczęcia projektu, a ponadto PKN Orlen został wskazany jako potencjalny uczestnik inwestycji i partner PGE. Specjalista nie spodziewa się też, by program był nakreślony na budowę mocy większej niż 3 GW (minister energii sugerował, że będzie to 4-4,5GW) i będzie bardziej rozciągnięty w czasie.

Do tej pory rekomendacja dla PGE brzmiała „trzymaj”. Raport wydano 29 maja o godz. 8.17. Jego treść dostępna jest na Pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

PGE