Czytasz dzięki

OCRG przekaże firmom ponad 6 mln złotych

  • DI
opublikowano: 16-12-2018, 12:09

Ponad 6 mln złotych przekaże Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) firmom na zdobywanie nowych rynków, głównie zagranicznych.

Jak poinformowała Katarzyna Kownacka z OCRG, ze wsparcia skorzysta 35 firm.

Dotacje na zdobywanie nowych rynków zostały przyznane w ramach konkursu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020. Mogły z nich skorzystać firmy mikro, małe i średnie, które mają siedzibę w województwie opolskim. Zgodnie z regulaminem beneficjent mógł otrzymać od 20 do 200 tysięcy złotych. O wsparcie ubiegało się ponad 60 firm. Z tej grupy wybrano 35 najlepszych projektów.

"Przedsiębiorcy mogli dostać w jego ramach pieniądze na przykład na opracowanie nowych albo aktualizację już istniejących modeli biznesowych, w tym strategii działań międzynarodowych czy na otwieranie nowych kanałów biznesowych. Dotacje te mają też pomóc nawiązywać lub rozwijać firmom współpracę gospodarczą w kraju i za granicą. Mogą również być przeznaczone m.in. na udział w wydarzeniach krajowych i międzynarodowych, takich jak targi czy pokazy technologii" – wyjaśnił dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Ogółem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 woj. opolskie ma blisko 950 mln euro. Na wsparcie przedsiębiorstw i lokalnego biznesu zarezerwowano w tym ponad 160 mln euro. Dotychczas OCRG ogłosiło siedemnaście naborów konkursowych. Czternaście z nich już rozstrzygnięto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane