Oczekujemy poważnego traktowania

Andrzej Malinowski
opublikowano: 17-01-2008, 00:00

Decydując się na organizację odbywającego się dzisiaj Pierwszego Kongresu Pracodawców, kierowaliśmy się — Konfederacja Pracodawców Polskich, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Związek Rzemiosła Polskiego, Polska Rada Biznesu, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce i Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa — przekonaniem, że mówienie jednym, wspólnym głosem przyczyni się do lepszego zrozumienia postulatów środowisk, które reprezentujemy.

Jesteśmy zdania, iż do budowy nowoczesnego państwa

niezbędna jest współpraca klasy politycznej z partnerami społecznymi. Dlatego od strony rządowej pracodawcy oczekują przede wszystkim poważnego dialogu i partnerskiego traktowania. Chcemy, aby kwestie podnoszone przez środowiska biznesowe stały się przedmiotem szerokiej, merytorycznej i pozbawionej negatywnych stereotypów debaty społecznej.

Po akcesji do Unii Europejskiej polska gospodarka ma swoje historyczne pięć minut. Od tego, czy zmodernizujemy nasze państwo i unowocześnimy gospodarkę, zależy przyszłość Polski. Dlatego uważamy, że nie ma teraz miejsca na populizm, lecz potrzebna jest postawa organicznej pracy. Kierując się tymi przesłankami, chcemy mówić na Pierwszym Kongresie Pracodawców — i nie tylko — wspólnym głosem o nurtujących nas sprawach. Naszym celem jest budowa silnego, nowoczesnego państwa. Silnego konkurencyjną gospodarką, wykształconymi obywatelami i funkcjonalnymi strukturami.

Andrzej Malinowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Malinowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy