Od Enigmy do Facebooka

  • Andrzej Arendarski
opublikowano: 29-03-2018, 22:00

Internet, z całym spektrum jego narzędzi, czyli m.in. portalami społecznościowymi i komunikatorami miał od zawsze jeden cel: w prosty sposób pozwolić dzielić się wiedzą i informacją.

Internet, z całym spektrum jego narzędzi, czyli m.in. portalami społecznościowymi i komunikatorami miał od zawsze jeden cel: w prosty sposób pozwolić dzielić się wiedzą i informacją. Kiedy znacznie później powstał Facebook, ktoś wpadł na pomysł, by szlachetną ideę wykorzystać dla pieniędzy. Pomysł się sprawdził, dlatego dzisiaj prawie każdy internauta, korzystający z narzędzi takich jak np. WhatsApp, którego właścicielem jest wspomniany Facebook, Viber czy Signal — staje się otwartą księgą zapisywaną komercyjnie.

Istnieje jednak system dający nadzieję, że nasza prywatność nie jest do końca przegrana. Chroni ją opracowana w Polsce autorska, certyfikowana technologia szyfrowania HVKM (Hybrid Virtual Key Management), która powstała dzięki myśleniu kategoriami legendarnych kryptologów od Enigmy. Największym ryzykiem tradycyjnych banków czy wirtualnych serwerów było i jest przechowywanie — zarówno pieniędzy, jak i danych. Innowacyjni kryptolodzy znad Wisły zaproponowali więc, że stosując wysoką technologię szyfrowania, zarazem rezygnują z gromadzenia danych użytkowników. To najlepszy lek na całe zło niedawnej globalnej wpadki Facebooka. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Od Enigmy do Facebooka