Od września nowe trasy

Agata Hernik
opublikowano: 06-07-2006, 00:00

Niskokosztowa linia lotnicza Norwegian ogłosiła otwarcie ośmiu nowych tras z Polski. Pięć z nich — z Warszawy.

Dzięki nowym połączeniom będzie można polecieć z Norwegian z Warszawy do Sztokholmu, Rzymu, Mediolanu, Dublina i Aten, z Wrocławia do Sztokholmu i Oslo, a z Krakowa do Sztokholmu. Rejsy mają się rozpocząć 14 września. Wyjątkami są trasy Warszawa — Rzym-Ciampino od 10 sierpnia i Wrocław — Oslo od 28 października.

Należące do linii boeingi 737-300 już latają z Warszawy, Krakowa i Gdańska do Oslo. 13 lipca Norwegian uruchamia połączenia z Warszawy do Alicante, Malagi, Barcelony/Girony i Nicei. Nowe trasy mają uzupełnić siatkę połączeń przewoźnika. Bilety na nowe połączenia można już kupować.

Norwegian planuje rozwój swojej bazy na warszawskim Okęciu. Zatrudnienie znajdzie tu 100 osób, a w 2007 r. w Warszawie będzie bazowało 7 maszyn przewoźnika.

Według Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Norwegian znalazł się w pierwszej dziesiątce największych przewoźników w Polsce. To największa niskokosztowa linia w Norwegii. Zatrudnia około 600 pracowników. Norwegian Air Shuttle przewiózł w 2005 r. 3,3 mln pasażerów. W maju tego roku — blisko 452 tys., co daje 46-procentowy wzrost w stosunku do maja ubiegłego roku. Operuje na 74 trasach, w tym 10 krajowych i 64 międzynarodowych z Norwegii na 50 lotnisk europejskich. Linia ma 19 samolotów typu Boeing 737-300, ze 148 miejscami. Siedziba firmy mieści się w Fornebu, w pobliżu Oslo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agata Hernik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Od września nowe trasy