Odbicie na Wall Street

opublikowano: 30-10-2018, 21:08

Indeksy amerykańskich giełd rosły we wtorek, wspierane przede wszystkim przez odreagowanie w segmencie spółek technologicznych.

Mimo obserwowanej zwyżki, potencjał strony popytowej zdawał się być ograniczony, co niestety nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość.  Wskazywałoby na to nierównomierne tempo wzrostu. Dopiero na finiszu byki zerwały się do bardziej zdecydowanego ataku.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Poprawa nastrojów była m.in. następstwem decyzji amerykańskiego Departament Handlu, który wpisał chińską firmę Fujian Jinhua Integrated Circuit na listę podmiotów, którym nie wolno kupować części, oprogramowania ani technologii od przedsiębiorstw amerykańskich. 

Poprawiło to notowania amerykańskich producentów układów scalonych i mikroprzewodników.

Spośród danych makro jakie we wtorek trafiły na rynek, można wymienić m.in. niewielki spadek indeksu zaufania konsumentów w październiku oraz zniżkę wskaźnika dynamiki cen nieruchomości dla 20 największych amerykańskich metropolii. 

Sporym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się we wtorek papiery koncernu Coca-Cola. Największy na świecie producent napojów bezalkoholowych pochwalił się lepszymi niż oczekiwano wynikami za III kwartał.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks Dow Jones IA, rósł o 1,77 proc. Wskaźnik S&P500 rósł o 1,57 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq zyskiwał 1,58 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy