Odchodzi wiceminister finansów

opublikowano: 19-06-2019, 16:31

Filip Świtała, wiceminister finansów odpowiedzialny za uszczelnianie systemu podatkowego, odchodzi ze stanowiska.

Paweł Jurek, rzecznik MF, potwierdził informacje "PB": Filip Świtała został odwołany. Ministerstwo nie podaje przyczyn.

Zobacz więcej

Filip Świtała

Marek Wiśniewski

Filip Świtała, będąc podsekretarzem stanu, funkcję wiceministra pełnił od września 2018 r., kiedy zastąpił Pawła Gruzę, który przeszedł do zarządu KGHM

Na wiceministra finansów awansował ze stanowiska dyrektora departamentu systemu podatkowego resortu. Do dziś osobiście pilotował większość projektów ustaw, których celem jest uszczelnianie systemu podatkowego i zwalczanie wyłudzeń podatku VAT. 

Przed rozpoczęciem przygody w Ministerstwie Finansów w 2017 r. przez kilka lat pracował w Komisji Europejskiej jako znawca systemów podatkowych. Przed 2010 r. pracował w światowych firmach konsultingowych i prawniczych.

Od 4 czerwca 2019 r. nowym ministrem finansów jest Marian Banaś (wcześniej wiceminister i szef Krajowej Administracji Skarbowej), który zastąpił Teresę Czerwińską (przeszła do zarządu NBP).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy