Odchudzanie przez internet

WIS
opublikowano: 10-03-2010, 00:00

Z badań rynku usług internetowych wynika, że lawinowo rośnie liczba osób odchudzających się online.

Z badań rynku usług internetowych wynika, że lawinowo rośnie liczba osób odchudzających się online.

Z badań firmy Gemius wynika, że już co trzeci internauta w Polsce poszukuje w sieci informacji na temat zdrowia lub zdrowego stylu życia. Najczęściej poszukuje wiadomości o chorobach, dietach i odchudzaniu. Zyskują na tym mocno serwisy internetowe oferujące doradztwo dietetyczne. Na przykład serwis Vitalia.pl odnotował w 2009 r. wzrost liczby użytkowników aż o 60 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

— Fachowa pomoc dyplomowanych dietetyczek, nielimitowany kontakt mailowy, indywidualne diety i wsparcie społeczności na forum sprawiają, że nasi użytkownicy w wygodny sposób otrzymują profesjonalną usługę. Oprócz planu diety można skorzystać również z planu ćwiczeń fizycznych, który tworzony jest przez dyplomowanych trenerów fitness, co korzystnie wpływa na efektywność odchudzania — zachwala Dominik Golenia, współtwórca serwisu Vitalia.pl.

Co ciekawe, już ponad 75 tys. osób prowadzi na Vitalia.pl pamiętniki odchudzania, a 110-120 tys. osób regularnie odwiedza forum dyskusyjne. W serwisie zarejestrowanych jest w sumie ponad 370 tys. użytkowników. Jest on rekomendowany m.in. przez Fundację Promocji Zdrowia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu