OECD: przygotujcie się na najgorsze

MD, AP
opublikowano: 28-11-2011, 11:24

Przywódcy polityczni z całego świata muszą “przygotować się na najgorsze”, bo wpływ gospodarczego kryzysu zadłużenia w Europie może być odczuwalny w całym rozwiniętym świecie, głosi raport OECD.

W najnowszym raporcie poświęconym perspektywom gospodarczym ekonomiści OECD piszą, że dalsze niepowodzenia liderów Unii Europejskiej w walce z kryzysem zadłużenia może znacznie pogorszyć gospodarcze problemy świata i skończyć się „wielce niszczącym wynikiem”. DO

W wydawanym co pół roku raporcie OECD rekomenduje pilne zwiększenie funduszu ratunkowego Unii Europejskiej i wzywa Europejski Bank Centralny aby zrobił więcej dla zahamowania kryzysu.

OECD obniżył w raporcie prognozy wzrostu. W przypadku Polski, w 2012 roku ma on wynieść 2,5 proc.a nie 3,8 proc. jak szacowano poprzednio. Eksperci Organizacji spodziewają się w przyszłym roku recesji w eurolandzie. W pierwszym półroczu 2012 roku ma jej doświadczyć jednak także Wielka Brytania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, AP

Polecane