OF: indeks blue chipów bliski równowagi

Open Finance
opublikowano: 22-12-2008, 09:16

 

WIG20 - Jeśli można mówić o stanie równowagi na rynkach finansowych, to WIG20 jest bliski jej osiągnięcia. W miejscu, w którym zakończył piątkową sesję przebiega średnia z 20 i 50 ostatnich sesji, MACD osiągnął linię sygnalną 0 (od dołu), a RSI oscyluje wokół 50.

Trudno więc powiedzieć, by którakolwiek ze stron osiągała wyraźną przewagę. Na wykresie można wyrysować formację flagi, która jest formacją kontynuacji trendu (w tym wypadku spadkowego) i zarazem zaprzeczeniem powszechnych dość teorii sugerujących silne odbicie na giełdzie. Ale wybicie z flagi może wywołać tylko kataklizm, bo rynek nie reaguje już nawet na bardzo złe informacje gospodarcze. W świetle układu średnich i wskaźników technicznych warto być może rozważyć, czy nie grozi nam przypadkiem nudny trend boczny, zamiast szaleńczych zrywów. Rzadko kiedy trend wzrostowy ma szansę przetrwać, jeśli nie jest poprzedzony akumulacją akcji i stabilizacją notowań. Dlatego scenariusz kilku spokojnych tygodni na GPW byłby w gruncie rzeczy scenariusz najlepszym dla posiadaczy akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane