OF radzi: W poniedziałek obserwuj WIG20

DI
opublikowano: 02-02-2009, 10:02

W poniedziałek na giełdzie warto zwrócić uwagę na indeks WIG20 - uważają specjaliści z Open Finance i uzasadniają:

WIG20 - najprostsze wskaźniki analizy technicznej działają w przypadku indeksu WIG20 całkiem skutecznie. 7 stycznia 2009r., gdy indeks poruszał się w okolicach 1900 pkt., sygnał sprzedaży dał wskaźnik RSI, dwa dni później naruszona została szybka średnia krocząca, a chwilę później opuszczenie rynku zasugerował wskaźnik MACD. Obecnie WIG20 znajduje się poniżej poziomu 1600 pkt., ale żadna z wymienionych technik nie przemawia jeszcze za zakupem koszyka akcji 20 największych spółek. Wartość RSI poniżej 40 oraz przecięcie od góry średniej z 50 notowań przez szybszą średnią z 20 dni to oznaki słabości byków. Łowcy okazji mogą spekulacyjnie stawiać na odbicie indeksu w miarę zbliżania się do dołków z października i listopada, lecz z punktu widzenia drobnych inwestorów jest to walka z głównym trendem. OF radzi: W poniedziałek obserwuj WIG20

OF radzi: W poniedziałek obserwuj WIG20

Przed sesją poinformowali:  

Magna Polonia - rada nadzorcza powołała Alberta Kuźmicza na stanowisko prezesa funduszu. Fundusz ustalił cenę emisyjną akcji serii C na 1,2 zł za każdą.

Elstar Oils - osoba posiadająca dostęp do informacji poufnych sprzedała 1800 akcji spółki po 9,87 zł każda na sesji 7 stycznia.

Krosno - w 2008 r. spółka zrealizowała zysk z terminowych transakcji na rynku walutowym na poziomie 1,3 mln zł. Wycena instrumentów na dzień 31 grudnia wyniosła minus 37,8 mln zł.

Cersanit - spółka wdraża pakiet antykryzysowy "Arka Noego". Zaniechała inwestycji rozwojowych planowanych na 2009 rok (np. budowy zakładu w Rumunii) za wyjątkiem rozbudowy zakładu na Ukrainie, co pochłonie 18 mln EUR. Inwestycje odtworzeniowe wyniosą 10 mln PLN. Firma zakłada pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych i poszerzenie udziałów w rynku krajowym i europejskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane