Ofensywa euromisiów

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 05-10-2007, 00:00

Nastała moda na fundusze małych i średnich spółek europejskich. Kusi nimi też Raiffeisen. W ciągu roku chce zebrać 15 mln EUR.

Nastała moda na fundusze małych i średnich spółek europejskich. Kusi nimi też Raiffeisen. W ciągu roku chce zebrać 15 mln EUR.

Od wczoraj inwestorzy mogą kupić jednostki funduszu Raiffeisen Europejskie Rynki Wschodzące Small Cap Akcji. Lokuje on w małe i średnie spółki o kapitalizacji do 3 mld USD z Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Kazachstanu. I ma być motorem sprzedaży austriackich funduszy.

— Od początku roku inwestorzy wpłacili do naszych funduszy 50 mln EUR. Liczymy, że do nowego funduszu wpłacą 15 mln EUR — mówi Mateusz Gołąb, dyrektor nadzorujący bankowość detaliczną w Raiffeisen Banku.

To nowy fundusz — powstał 2 lipca. Stopa zwrotu od początku działalności to -3,67 proc.

W ostatnich tygodniach fundusze inwestujące w mniejsze spółki z Europy Zachodniej wprowadziły AIG i Fortis. Towarzystwa liczą, że uda się powtórzyć sukces polskich „misiów” (fundusze małych i średnich spółek), które były hitem sprzedażowym ostatnich dwóch lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu