Ofensywa w polisach zdrowotnych

opublikowano: 07-11-2017, 22:00

Na koniec drugiego kwartału tego roku z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego korzystało 2,1 mln Polaków

Na koniec drugiego kwartału tego roku z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego korzystało 2,1 mln Polaków, czyli o 26 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok poprzedniego roku — wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

Zdecydowaną większość nadal stanowią osoby z ubezpieczeniem grupowym, najczęściej zapewnianym przez pracodawcę. Jednak najbardziej dynamicznie (aż o 58 proc. rok do roku) rośnie liczba osób ubezpieczających się indywidualnie. Jak twierdzi Dorota Fal, doradca PIU, z prywatnej kieszeni na opiekę zdrowotną wydajemy ponad 35 mld zł rocznie.

Zdaniem ekspertki, w Polsce brakuje systemowych rozwiązań, które ułatwiałyby efektywne zarządzanie tymi funduszami. Natomiast Małgorzata Jackiewicz z firmy Saltus Ubezpieczenia uważa, że czynnikiem, który może mieć wpływ na dalszy wzrost popularności ubezpieczeń zdrowotnych, jest zmieniające się podejście ubezpieczonych. Coraz częściej osoby z polisą prywatną rezygnują z usług NFZ w ramach opieki doraźnej i ambulatoryjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu