Oferta Etosu trafiła na półkę

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 07-05-2015, 00:00

Fundusz Abris zawiesił IPO właściciela marki Diverse. Na razie nie wiadomo, na jak długo.

Decyzja o zawieszeniu oferty jest następstwem zwiększonej niepewności co do rozwoju sytuacji na rynku odzieżowym w segmencie casual w Polsce w 2015 r. (m.in. ze względu na działania podejmowane przez konkurentów), co z kolei może mieć istotny bezpośredni lub pośredni wpływ na działalność i wyniki finansowe spółki Etos — podano w komunikacie. Nieoficjalnie wiadomo, że konkurencja, o której mowa w komunikacie, to przede wszystkim LPP, które po ograniczeniu planów ekspansji na rynki wschodnie „wypycha” towar w polskich sklepach.

Zarządzający funduszami inwestycyjnymi w rozmowach z „PB” oceniali, że choć Diverse to silna marka, to plany rozwoju firmy są zbyt agresywne, a tym samym obarczone sporym ryzykiem. Dyskonto w wycenie należy się inwestorom również dlatego, że Etos ginie w gąszczu spółek odzieżowych z GPW i tylko atrakcyjna cena akcji będzie w stanie zachęcić do inwestycji — dodawali eksperci, którzy podkreślali, że w wycenie potrzebne jest duże dyskonto. Wielu zarządzających w ogóle nie było zainteresowanych kupnem walorów kandydata do debiutu giełdowego. Abris chciał sprzedać do 8,9 mln akcji (33 proc. kapitału) po cenie maksymalnej 17,5 zł za walor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc, Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu