Oferta publiczna akcji Ruchu może się odbyć w listopadzie

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 21-09-2006, 00:42

Według MSP oferta publiczna akcji Ruchu może się odbyć w listopadzie tego roku.

Według Ministerstwa Skarbu Państwa oferta publiczna akcji Ruchu może się odbyć w listopadzie tego roku - poinformował w środę wiceminister skarbu Paweł Szałamacha na posiedzeniu sejmowej komisji skarbu.

"Zarząd pracuje nad przygotowaniem oferty publicznej. Jesteśmy przekonani, że może to nastąpić w listopadzie tego roku. Zarząd pracuje nad prospektem emisyjnym" - powiedział.

Niedawno na konferencji prasowej prezes Ruchu Adam Pawłowicz poinformował, że zarząd stara się, aby do oferty doszło w IV kwartale 2006 roku. Pierwsza cześć prospektu emisyjnego Ruchu ma trafić do Komisji Nadzoru Finansowego we wrześniu. Natomiast cały dokument ma się znaleźć w komisji w październiku.

Oferującym akcje Ruchu będzie DM PKO BP. W ofercie znajdą się na pewno akcje nowej emisji.

Wiceminister poinformował, że resort skarbu nie ma sprecyzowanych planów co do należących do niego akcji Ruchu. Obecnie Skarb Państwa jest 100 proc. właścicielem tej spółki.

Szałamacha zapowiedział, że resort oczekuje, iż po roku dojdzie do wzrostu wartości spółki m.in. w wyniku działań restrukturyzacyjnych.

W tym roku restrukturyzacja ma przynieść kilkanaście milionów złotych oszczędności. W ramach restrukturyzacji Ruch m.in. uruchomił w lipcu centralne biuro zakupów.

Do końca września Ruch ma mieć przygotowany plan finansowy i inwestycyjny na 2006 i 2007 rok.

Od początku roku zatrudnienie w Ruchu zmniejszyło się o 100 osób, a do końca 2006 roku ma odejść kolejnych 130 osób.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oferta publiczna akcji Ruchu może się odbyć w listopadzie