Oferta publiczna Piecobiogazu rusza 20 listopada

ISB
opublikowano: 17-11-2008, 18:05

Pierwotna oferta spółki Piecobiogaz, zajmującej się specjalistycznymi usługami budowlanymi, rozpocznie się 20  listopada od budowy księgi popytu w transzy dużych inwestorów, która potrwa do  21 listopada. Spółka oferuje 9 mln akcji nowej emisji serii B. Widełki cenowe ustalono na 6-8 zł, co oznacza, że maksymalna wartość oferty może wynieść 72 mln zł brutto.

Akcje oferowane będą w dwóch transzach: Transzy Detalicznej i w Transzy Dużych Inwestorów. "Intencją spółki jest przydzielenie około 20% akcji inwestorom detalicznym oraz około 80% inwestorom instytucjonalnym" - czytamy w komunikacie.

Obecnie jedynym akcjonariuszem spółki jest Ryszard W. Wiśniewski. Kapitał zakładowy wynosi 1,5 mln zł i dzieli się na 15 mln akcji. Istniejące akcje nie zostają wprowadzone do obrotu giełdowego co oznacza, że nie będą przedmiotem handlu na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Po emisji inwestorzy, którzy obejmą wszystkie nowe akcje serii B uzyskają łącznie 37,5-proc. udział w kapitale zakładowym i 23% głosów na WZA.

Ostateczna cena emisyjna zostanie opublikowana do 25 listopada na podstawie przeprowadzonej budowy księgi popytu. W tym samym terminie zostanie dokonany także wstępny przydział w Transzy Dużych Inwestorów oraz ustalenie liczby akcji oferowanych w poszczególnych Transzach. Oferującym jest Dom Maklerski BGŻ.

Zapisy po cenie emisyjnej, Inwestorzy Detaliczni mogą składać od 25 do 28 listopada 2008 r. w placówkach Biura Maklerskiego Banku BGŻ, Domu Maklerskiego PKO BP oraz ING Securities. Zapisy na akcje Transzy Dużych Inwestorów przyjmowane będą w Centrali Biura Maklerskiego Banku BGŻ dniach 27-28 listopada br. Przydział akcji i zamkniecie Oferty Publicznej nastąpi do 5 grudnia 2008 r.

Piecobiogaz oczekuje, że wpływy z emisji wyniosą ok. 69,5 mln zł. Spółka zamierza przeznaczyć ok. 55,0 mln zł na kapitał obrotowy, ok. 9,5 mln zł na dokończenie inwestycji na nieruchomości w Grudziądzu i ok. 5,0 mln zł planuje wydać na zakup maszyn i urządzeń.

"Piecobiogaz to dynamicznie rozwijająca się spółka z roku na rok zwiększająca wyniki finansowe oraz skalę działalności. Systematycznie rośnie liczba oraz wartość realizowanych przez nas kontraktów. Aby pozytywne tendencje były kontynuowane w przyszłości planujemy wzmocnienie naszego potencjału wykonawczego głównie dzięki zwiększeniu środków obrotowych" - powiedziała Wiktoria Wiśniewska, prezes spółki, cytowana w komunikacie.

Według niej, już w przyszłym roku ma nastąpić skokowy wzrost sprzedaży z ponad 80 mln zł w roku ubiegłym do 200 mln zł oraz zwiększenia zysku netto niemal czterokrotnie z 4,4 mln zł w roku 2007 do ponad 16 mln zł w roku 2009.

W 2008 roku przychody zwiększą się do 120 mln zł, a zysk netto do 9,6 mln zł.

Głównym przedmiotem działalności spółki jest świadczenie specjalistycznych usług budowlanych w ramach projektów inwestycyjnych przede wszystkim w sektorach: instalacji wodociągowo-kanalizacyjnych, ogólnobudowlanym, gazowo-ciepłowniczym.

Spółka realizuje prace związane m.in. z budową i modernizacją: przepompowni ścieków, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, oczyszczalni ścieków, odwodnieniem kanałów i drenaży, gazociągów, obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych, czy odtwarzaniem nawierzchni po wykonanych robotach.

Strategia spółki zakłada rozwój w oparciu o prowadzona już działalność oraz wejście w nowe segmenty rynku. Spółka planuje dalszy rozwój specjalistycznych usług gazowniczych, wodociągowych, kanalizacji, ciepłownictwa, energetyki oraz budownictwa mieszkaniowego i ogólnego. Ponadto firma zakłada ekspansję zagraniczną główne na Ukrainie w obszarze specjalistycznych usług gazownictwa i kanalizacyjnych.

Piecobiogaz zamierza poszerzyć też swoją ofertę o usługi budowlane związane m.in. z technologicznymi możliwościami uzyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, w szczególności biogazu. Spółka zamierza też rozbudować oferty o usługi budowlane z zakresie drogownictwa czy budowy składowisk odpadów. W planach jest także realizacja dwóch dużych projektów deweloperskich w oparciu o posiadane nieruchomości w Grudziądzu i Łebie. (ISB)

maza/lk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Oferta publiczna Piecobiogazu rusza 20 listopada