Ofertę banku wzbogaci SG

Beata Tomaszkiewicz
24-06-2005, 00:00

Eurobank chce skorzystać z siły nowego inwestora i zaoferować więcej produktów. Na razie jednak skoncentruje się na kredytach.

Societe Generale nadal czeka na przyzwolenie Komisji Nadzoru Bankowego na przejęcie kontroli nad Eurobankiem.

— Mamy nadzieję, że nasz nowy partner dostanie zgodę już w lipcu — mówi Sławomir Łukasiewicz, prezes Eurobanku.

Francuzi zamierzają odkupić 98,35 proc. akcji jednej z najmniejszych pod względem kapitałów instytucji finansowej od spółki LOOK Finansowanie Inwestycji.

Rozwój sieci

Tymczasem Eurobank już myśli o tym, jak można wykorzystać siłę partnera do wzmocnienia własnego rozwoju. Na początek stawia na rozbudowę sieci sprzedaży.

— Obecnie mamy około 127 placówek, do końca roku zwiększymy ich liczbę do 165. Ponadto cały czas podpisujemy umowy z pośrednikami kredytowymi, i to zarówno ogólnopolskimi, jak też regionalnymi. Trwają prace nad przygotowaniem oferty franczyzy — wylicza Sławomir Łukasiewicz.

Usługi elektroniczne

Bank chce też jeszcze w tym roku zaoferować klientom obsługę drogą elektroniczną Umożliwiłoby to szybszą sprzedaż niektórych produktów i umożliwiło klientom łatwiejszy do nich dostęp.

Równocześnie Eurobank przygotowuje nową ofertę produktową.

— Na razie naszym sztandarowym produktem są kredyty gotówkowe i chcemy, by nadal nim były, bo dobrze się sprzedają, np. w maju pobiliśmy kolejny rekord. Do tej pory wprawdzie otwieraliśmy konta osobiste, ale ich wzrost nie był duży. Myślę, że stanie się on bardziej dynamiczny wraz z wprowadzeniem do naszej oferty obsługi elektronicznej. Będzie to idealnym uzupełnieniem szybkiej obsługi w centrach handlowych. Zamierzamy także rozwinąć ofertę kredytową. Chcemy jeszcze w tym roku rozpocząć wydawanie kart kredytowych — planuje Sławomir Łukasiewicz.

Bank we współpracy z inwestorem chciałby także wystartować z bardziej wyspecjalizowanymi produktami.

— Obecnie sprzedajemy kredyty hipoteczne czterech banków, ale myślimy też o wprowadzeniu własnych. Chcemy uzgodnić z Societe Generale, kiedy i w jakiej formie moglibyśmy to zrobić — mówi Sławomir Łukasiewicz.

Z inwestorem zostanie także uzgodnione wprowadzenie do oferty jednostek funduszy inwestycyjnych.

Detal przede wszystkim

— Liczę, że dzięki rozwojowi oferty w tym roku wartość portfela kredytów, a także wartość aktywów powinny się przynajmniej podwoić — twierdzi Sławomir Łukasiewicz.

Oznaczałoby to, że bank zamknie rok z portfelem kredytowym na ponad 1,6 mld zł i aktywami przekraczającymi 2,5 mld zł, co oznacza, że spółka może przeskoczyć kilka znacznie większych banków.

— Na razie nie planujemy wprowadzenia oferty dla firm, nawet dla mikroprzedsiębiorstw. Stawiamy na rozwój tylko na rynku detalicznym — wyjaśnia Sławomir Łukasiewicz.

Na wprowadzenie przez Eurobank oferty dla małych i średnich firm liczy inna spółka Societe Generale — SG Eguipment Leasing.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Ofertę banku wzbogaci SG