Oj, zdolni

Maria Czudowska
21-11-2003, 00:00

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nominacje na stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2003/2004.

Przez 20 lat przyznano prawie 7,2 tys. takich nominacji. W tym roku zakwalifikowano 547 wybitnie uzdolnionych uczniów z podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. 55 proc. z nich pochodzi spoza miast wojewódzkich. Wybrano ich w czterostopniowej procedurze.

Fundusz pomaga wybitnie uzdolnionym, organizując warsztaty i staże badawcze, seminaria, obozy naukowe, warsztaty muzyczne i plastyczne czy koncerty. Dopomaga też przy wyjazdach na kursy i konkursy muzyczne lub baletowe oraz przy zakupie instrumentów. Na Zamku wręczono nominacje 61 przyjętym do grona stypendystów po raz pierwszy. Zjawili się m.in. prymas Józef Glemp i prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Andrzej Legocki. Świetnie wypadł koncert stypentystów (m.in. z rzadkim solistą — tubistą Grzegorzem Nowarą).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Czudowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Oj, zdolni