Czytasz dzięki

Ojcowski urlop ma wzięcie

opublikowano: 18-06-2019, 22:00

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na urlop ojcowski — podaje resort pracy.

W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku skorzystało z niego 61,1 tys. mężczyzn. To o 2,3 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. Resort przypomina, że dwutygodniowy urlop ojcowski przysługuje ojcom niezależnie od urlopu rodzicielskiego. Mogą oni wykorzystać go w ciągu dwóch lat od narodzin dziecka, przy czym można podzielić go na dwie części. Urlop ojcowski jest płatny w 100 proc. Świadczenie wynosi tyle co podstawa wymiaru zasiłku macierzyńskiego. Ojcowie mają prawo do urlopu rodzicielskiego trwającego maksymalnie 32 tygodnie. Rodzice mogą podzielić się tym czasem opieki, a także zdecydować, że skorzysta z niego tylko jedno z nich.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane