Okazja do promocji w Rumunii

opublikowano: 19-06-2015, 00:00

Producenci kosmetyków, opakowań i rolno- -spożywczy mają okazję do promocji na specjalnych stoiskach podczas targów.

Zwiększenie wymiany handlowej między Polską i Rumunią to cel Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Bukareszcie. Aby go osiągnąć, umożliwia polskim przedsiębiorcom promocję podczas targów w Rumunii. W tym roku będzie kilka wydarzeń, podczas których WPHI planuje zorganizowanie specjalnych polskich stoisk informacyjno-promocyjnych.

Okazja za okazją

Pierwszą szansą na promocję są międzynarodowe targi branży kosmetycznej Cosmetics Beauty Hair. Odbędą się one od 1 do 4 października w Bukareszcie. Impreza jest przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy zajmują się m.in. kosmetykami, fryzjerstwem, SPA oraz wyposażeniem gabinetów i salonów piękności. Kolejnym wydarzeniem, na którym WPHI będzie miał polskie stoisko, są międzynarodowe targi All-Pack organizowane w Bukareszcie od 28 października do 1 listopada. Impreza może zainteresować polskich producentów wszelkiego typu opakowań. Szansę na promocję dostaną także polscy producenci związani z branżą rolno-spożywczą. Okazją do niej będą międzynarodowe targi Indagra i Indagra Food, które odbędą się w stolicy Rumunii w tym samym czasie co All-Pack. Mogą się tu prezentować polskie firmy produkujące m.in. żywność oraz sprzęt rolniczy. Warto dodać, że 29 października podczas targów odbędzie się konferencja „Promujmy polską żywność”. Firmy zainteresowane promocją na rumuńskich targach powinny skontaktować się z siedzibą WPHI (kontakt w ramce poniżej).

Wymiana w górę

Polska jest dla Rumunii jednym z największych partnerów handlowych. Zajmujemy piąte miejsce w zestawieniu rumuńskich importerów. Natomiast jeśli chodzi o eksport towarów z Rumunii, Polska jest dziesiątym największym odbiorcą. Co istotne, w ostatnim czasie wymiana handlowa między krajami notuje bardzo duży wzrost — w 2014 r. wyniosła 3,87 mld EUR, czyli ponad 12,4 proc. więcej niż rok wcześniej.Pierwszy kwartał 2015 r. przyniósł jeszcze lepsze dane — wzrost wyniósł 13,5 proc. W polskim eksporcie do Rumunii dominują urządzenia mechaniczne i elektryczne oraz wyroby nieszlachetne i z metali nieszlachetnych. W czołówce są też pojazdy, samoloty, tworzywa sztuczne i wyroby z nich oraz kauczuk. Polacy eksportują też dużo produktów przemysłu chemicznego. Jeśli chodzi o import — największy udział miały urządzenia mechaniczne i elektryczne oraz pojazdy, samoloty i statki. © Ⓟ

WIĘCEJ INFORMACJI: Szczegółowe informacje o targach na stronach: www.expocosmetics.ro www.all-pack.ro www.indagra.ro

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA WSPARCIA: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Bukareszcie Str. Atena 10, Bukareszt Sektor 1 011-832, Rumunia tel.: +40 (21) 310 04 70 e-mail: bucharest@trade. gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu