Okna otwarte na Pomorzu

opublikowano: 09-07-2018, 22:00

Powstający magazyn 7R Park Tczew wzbogacił się o kolejnego najemcę.

Produkująca okna Grupa Dovista wynajęła około 20,5 tys. mkw. To największa podpisana w 2018 r. transakcja najmu magazynów w województwie pomorskim. 7R Park Tczew to projekt magazynowy klasy A o całkowitej powierzchni około 46,7 tys. mkw. Na terenie kompleksu powstaną dwa budynki o powierzchniach ponad 26 tys. mkw. i około 20,5 tys. mkw. Pierwszy jest już całkowicie wynajęty, m.in. przez Grupę Dovista, a drugi budowany jest w systemie spekulacyjnym.

Park znajduje się przy skrzyżowaniu dróg krajowych nr 91 i nr 244 w pobliżu autostrady A1 — węzeł Swarożyn. Oddanie do użytku projektu planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r. Dovista Polska i spółki Grupy Velux są największym producentem i eksporterem okien w Polsce, a ich obroty wynoszą ponad 1,9 mld zł rocznie. Zatrudniają prawie 4 tys. osób, w tym 2,4 tys. w fabrykach firmy Dovista Polska w Wędkowych koło Tczewa, gdzie produkowane są okna i drzwi dla marek Rationel i Velfac.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu