Olecko ożywione inwestycjami

Anna Pronińska
opublikowano: 28-09-2009, 00:00

Niemal 30 mln zł z unijnych programów uzyskała gmina Olecko. Najwięcej na budowę hali widowiskowej.

Niemal 30 mln zł z unijnych programów uzyskała gmina Olecko. Najwięcej na budowę hali widowiskowej.

Władze liczącego 17 tys. mieszkańców Olecka (woj. warmińsko-mazurskie) ogłosiły przetarg na budowę centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalnego z halą widowiskową oraz pływalnią. Wartość inwestycji szacowana jest na 35,63 mln zł netto.

— Z tej kwoty 17 mln zł wyłoży Unia Europejska. Przetarg ma się rozstrzygnąć 23 października. Obserwujemy duże zainteresowanie firm — mówi Andrzej Ostrowski z Urzędu Miejskiego w Olecku.

Inwestycja ma się rozpocząć w połowie listopada tego roku, a zakończyć we wrześniu 2012 r. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie 8,17 tys. mkw.

Budowa kompleksu to niejedyna inwestycja w mieście dofinansowana z unijnej kasy.

— Otrzymaliśmy 6 mln zł na dwa stadiony piłkarskie, 3 mln zł na przebudowę placu w centrum miasta, 2,8 mln zł na przebudowę odcinka drogi prowadzącego do zakładów produkcyjnych. Złożyliśmy też wnioski w jednym z programów unijnych o dofinansowanie rewitalizacji wybranych ośrodków oraz modernizację wodociągów i kanalizacji. W tych projektach liczymy na uzyskanie łącznie 6,5 mln zł — informuje Andrzej Ostrowski.

Anna Pronińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane