Olejniczak: PiS oszukał LPR i Samoobronę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-01-2006, 13:55

W opinii szefa SLD Wojciecha Olejniczaka,  PiS "oszukał LPR i Samoobronę". Jak powiedział, w nocnych głosowaniach PiS uzyskał co chciał, a w piętek LPR i Samoobrona dowiedziały się, że ich spotkanie z PiS zostało odwołane.

W opinii szefa SLD Wojciecha Olejniczaka,  PiS "oszukał LPR i Samoobronę". Jak powiedział, w nocnych głosowaniach PiS uzyskał co chciał, a w piętek LPR i Samoobrona dowiedziały się, że ich spotkanie z PiS zostało odwołane.

    Olejniczak powiedział dziennikarzom w piątek, że LPR i Samoobrona zostały zrobione - jak to określił - "w bambuko" przez PiS. "Sejm przegłosował w piątek w nocy wszystko to, co sobie PiS życzył, a dzisiaj LPR i Samoobrona dowiedziały się, że rozmów nie ma. Jak zwykle PiS oszukał - tym razem LPR i Samoobronę" - ocenił.

    "Giertych i Lepper obudzili się dzisiaj z kacem, chociaż to nie znaczy, że wczoraj pili" - powiedział szef SLD.

    W ocenie Olejniczaka, PiS odwołując spotkanie w sprawie paktu stabilizacyjnego, kolejny raz prowadzi jakąś "dziwną" grę polityczną. "Inne partie powinny przygotować się do wyborów, bo PiS chce wszystkich zaskoczyć i zrobić wybory wtedy, kiedy nikt nie będzie do nich przygotowany" - zaznaczył.

    W nocy z czwartku na piątek Sejm zdecydował, głosami PiS, Samoobrony i LPR, że nie będzie przedterminowych wyborów w Warszawie, przyjmując poprawki Senatu do ustawy samorządowej i samorządowej ordynacji wyborczej. Na Rzecznika Praw Obywatelskich wybrał dra Janusza Kochanowskiego. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostali wybrani Tomasz Borysiuk i Lech Haydukiewicz, zgłoszeni wspólnie przez Samoobronę i LPR.

    Z kolei sekretarz klubu Sojuszu Wacław Martyniuk uważa, że po nocnych głosowaniach "jesteśmy w tym samym miejscu, w którym byliśmy - czyli bardzo daleko od wyborów".

    "Postawa Andrzeja Leppera mnie zadziwia. Lepper, głosami swojego klubu, podpisał Jarosławowi Kaczyńskiemu wszystko - zarówno RPO, budżet, jak i wybory w Warszawie jesienią, w zamian za jednego członka KRRiT" - powiedział.

    "Celem, i to się absolutnie udało Jarosławowi Kaczyńskiemu, było zwasalizowanie tych partii. To było widać wczoraj w sposób dokładny" - ocenił Martyniuk.

    Według Martyniuka, PiS będzie dalej prowadził politykę "doraźnych porozumień", ale jego zdaniem, "jakieś małżeństwo zostanie skonsumowane, na warunkach absolutnie PiS-owskich".

    Polityk SLD powiedział, że niewykluczona jest koalicja PiS z PO. Ale - jak ocenił - może ona zostać zawarta mniej więcej za pół roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane