Oleksy: SLD chce, aby Szmajdziński został wicepremierem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-03-2005, 17:58

SLD chce, aby minister obrony Jerzy Szmajdziński został wicepremierem - powiedział w poniedziałek PAP szef Sojuszu, Józef Oleksy. Wicepremier i minister gospodarki Jerzy Hausner, który zaangażował się w budowę Partii Demokratycznej, podał się do dymisji, ale premier Marek Belka jeszcze jej nie przyjął. Ponadto w Sejmie został złożony wniosek o odwołanie Hausnera ze stanowiska.

SLD chce, aby minister obrony Jerzy Szmajdziński został wicepremierem - powiedział w poniedziałek PAP szef Sojuszu, Józef Oleksy.  Wicepremier i minister gospodarki Jerzy Hausner, który zaangażował się w budowę Partii Demokratycznej, podał się do dymisji, ale premier Marek Belka jeszcze jej nie przyjął. Ponadto w Sejmie został złożony wniosek o odwołanie Hausnera ze stanowiska.

Oleksy powiedział PAP, że wszystko wskazuje na to, iż posłowie Sojuszu zagłosują za odwołaniem Hausnera. "Nie widzę tu większych oporów" - ocenił.

Zaznaczył, że SLD chce, aby wicepremierem został Szmajdziński, ponieważ, jak argumentował, "w ten sposób Sojusz potwierdziłby swoją odpowiedzialność za ten rząd".

Pytany, czy ministrem gospodarki powinien zostać Jacek Piechota, odparł: "Zobaczymy" i zastrzegł, że chce jeszcze z Piechotą rozmawiać na ten temat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane