Oni mają najgorsze relacje

opublikowano: 23-03-2017, 22:00

Giełdowa Spółka Roku

Farmacol to spółka, która wśród prawie 120 emitentów, ocenionych przez analityków, maklerów i doradców w rankingu Giełdowa Spółka Roku 2016, przygotowanym przez „Puls Biznesu”, zajęła ostatnie miejsce w kategorii „Relacje z inwestorami”. W ostatniej dziesiątce zestawienia znalazły się też trzy spółki, kontrolowane przez Romana Karkosika (Skotan, Impexmetal i Boryszew), dwa banki (BOŚ i Idea Bank) oraz budowlane Polimex-Mostostal i Mostostal Zabrze.

Eksperci nisko ocenili też to, jak z rynkiem komunikuje się próbujący opuścić giełdę Integer.pl, a także przechodzący transformację iAlbatros. Spośród spółek, które na koniec 2016 r. wchodziły w skład WIG20, najgorsze noty uzyskała Enea. Zdaniem specjalistów, wzorcem do naśladowania dla osób odpowiedzialnych za relacje w spółkach sklasyfikowanych najniżej powinny być Pfleiderer (zdecydowanie wygrał w kategorii), a także CD Projekt i Cyfrowy Polsat, które uzyskały dokładnie tę samą ocenę.

Raport z rankingiem Giełdowa Spółka Roku 2016 dostępny jest pod adresem sklep.pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu