Oni najlepiej przygotują do studiów inżynierskich

opublikowano: 31-05-2016, 22:00

Edukacja

W jakich szkołach w Polsce najlepiej naucza się przedmiot STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics — nauka, technologia, inżynieria, matematyka)? Na to pytania odpowiada Ranking Szkół STEM 2016 opracowany przez Perspektywy. Zestawienie ujrzało światło dzienne wczoraj podczas konferencji „STEM Education for Innovation”.

Ranking ma na celu zaprezentowanie szkół, które najlepiej przygotowują młodych ludzi do przedmiotów ścisłych oraz podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich. Przy powstawaniu zestawienia były brane pod uwagę m.in. wyniki matury przedmiotów dodatkowych (matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka) na poziomie rozszerzonym, wyniki obowiązkowej matury z matematyki oraz sukcesy uczniów w olimpiadach z przedmiotów ścisłych.

— Od kilku lat, co obserwujemy z dużą satysfakcją, trwa swego rodzaju moda na kierunki ścisłe i inżynierskie. Coraz młodsi ludzie, a także ich rodzice, zaczynają rozumieć, że matematyka czy fizyka to nie są hasła, których trzeba się bać. Wręcz przeciwnie — można dzięki nim zdobyć świetne wykształcenie i mieć w przyszłości dobrą, pełną wyzwań pracę — mówi prof. Tadeusz Słomka, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i przewodniczący kapituły rankingu.

W drugiej edycji rankingu liceów ponownie zwyciężyło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Drugie miejsce zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu, a podium uzupełnia XIII LO w Szczecinie. Oprócz tego po raz pierwszy przygotowano listę najlepszych techników nauczających przedmioty STEM. Pierwsze miejsce zajęło Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Na kolejnych lokatach uplasowały się Technikum Zawodowe nr 7 w Nowym Sączu oraz Technikum w ZSE w Radomiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu