Onico ma term sheet w sprawie sprzedaży spółek zależnych

opublikowano: 06-08-2019, 14:37

Onico uzgodniło z firmą GECX Gropup Holdings (ma siedzibę w Genewie) kluczowe warunki transakcji sprzedaży 100 proc. udziałów w spółkac Onico Energia i Onico Energia SKA.

Jak zaznaczono, cena sprzedaży będzie się składać z jednorazowej kwoty w złotych oraz stałej opłaty w euro obliczonej na podstawie metody skorygowanych aktywów netto przejmowanych spółek, która zostanie uzgodniona na podstawie właściwych danych finansowych spółek przejmowanych.

Term Sheet zakłada zawarcie umowy sprzedaży i zakupu do dnia 20 sierpnia 2019 r.

Ze strony internetowej GECX Group wynika, że firma należy do Al Rajhi Group. To firma inwestycyjna należąca do jednej z najbogatszych rodzin w Arabii Saudyjskiej, kontrolująca m.in. Al Rajhi Bank, największy na świecie bank islamski. GECX pisze na stronie, że chce stać się wiodącym brokerem na rynku towarowym i finansowym. Specjalizuje się w obrocie gazem, energią, cukrem, metalami, a działa zgodnie z regułami świata muzułmańskiego.

Ostatnie aktualności, o których GECX donosi na stronie internetowej, pochodzą z 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane