Opel elektryzuje ulice i... rajdy

opublikowano: 25-08-2019, 22:00

Na niespełna miesiąc przed oficjalną premierą (odbędzie się podczas tegorocznego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie w połowie września) Opel pokazał w Polsce nową — szóstą już — generację corsy.

Co więcej — auto można już zamawiać. Najmniejszy model niemieckiej (modele Adam i Karl znikają z oferty) marki jest w na naszym ryku dostępny z silnikami benzynowymi (75, 100 i 130 KM), dieslem (100 KM) i jak na dzisiejsze czasy przystało — z napędem elektrycznym (136 KM, zasięg około 330 km). Ceny nowej corsy startują z poziomu 49 990 zł. Za wersję na baterię trzeba zapłacić 124 490 zł lub… 50 tys. EUR (netto). Skąd ta rozbieżność? Wynika z różnicy, jaka dzieli auto cywilne od rajdowego.

Opel jest bowiem pierwszym producentem samochodów na świecie, który zaoferuje klientom elektryczny samochód rajdowy. Będzie on bazował na elektrycznej odmianie corsy, miał taką samą moc, ale będzie w pełni przygotowany do startu w rundach rajdowych mistrzostw świata. Wraz z zaangażowaniem w stworzenie e-rajdówki Opel i ADAC zapoczątkują ADAC Opel e-Rally Cup, pierwszy na świecie puchar markowy samochodów elektrycznych. Początkowo ADAC Opel e-Rally Cup odbędzie się podczas rajdowych mistrzostw Niemiec i innych wybranych wydarzeń.

Seria ma się rozpocząć latem 2020 r. Na potrzeby ADAC Opel e-Rally Cup powstanie 15 aut. Elektryczne plany Opla sięgają oczywiście daleko poza rajdowe odcinki specjalne. Do 2024 r. każdy z modeli oferowanych przez tego producenta ma być dostępny również jako elektryk lub hybryda typu plug-in.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy