Opel Szpot będzie sprzedawać ciężarówki

Marek Loos
opublikowano: 16-11-2000, 00:00

Opel Szpot będzie sprzedawać ciężarówki

Opel Szpot, poznańska firma dealerska, przygotowuje się do sprzedaży samochodów ciężarowych.

W styczniu 2001 r. zakończy rozbudowę własnego Centrum Obsługi Samochodów w Swarzędzu Jasinie. Koszt inwestycji wynosi 6 mln zł.

Rozbudowa salonu Opel Szpot jest związana z uzyskaniem przez firmę pozwolenia na sprzedaż ciężarówki Opel Movano, która do tej pory nie była sprzedawana w Polsce. Opel Szpot, obok innego wielkopolskiego dealera — Opel Bońkowski, znalazł się wśród 21 polskich firm posiadających zezwolenie na sprzedaż tej ciężarówki.

Nowy salon samochodów ciężarowych, serwis oraz magazyn wysokiego składowania, które zajmują 3 tys. mkw. powierzchni, zostanie uruchomiony w styczniu przyszłego roku. Łączny koszt inwestycji to 6 mln zł. Generalnym wykonawcą jest firma budowlana Latański.

Serwis i salon samochodów ciężarowych będzie zlokalizowany w wybudowanych od podstaw obiektach, znajdujących się obok obecnego punktu sprzedaży aut osobowych.

— Serwis samochodów ciężarowych będzie się składał z blacharni i lakierni — mówi Marek Wajer z Opel Szpot.

W ramach serwisu zostanie stworzone tzw. stanowisko master-fit, umożliwiające szybkie, drobne naprawy, bez wcześniejszego zamawiania terminu (np. wymiana przepalonej żarówki, dolanie płynu chłodniczego czy naprawa radia).

Kolejnym elementem swarzędzkiej inwestycji jest magazyn wysokiego składowania. Zdaniem przedstawicieli firmy, w nowym magazynie będzie się znajdowało 99 proc. części do samochodów Opel. Pozwoli on także na przechowywanie opon klientów — zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

— Do tej pory z powodu braku miejsca nie mogliśmy zgromadzić wystarczających zapasów — mówi Marek Wajer.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Opel Szpot będzie sprzedawać ciężarówki