Open Finance: Obserwuj akcje CEZ i Prokomu

Open Finance
01-02-2008, 09:53

Poniżej propozycje analityktów Open Finanse przez piątkową sesją.

CEZ - na wczorajszej sesji spółka potaniała o ponad 6 proc. schodząc do wsparcia czteroletniego trendu wzrostowego. Jeżeli się w nim utrzyma i kurs wzrośnie do 175 PLN na wykresie powstanie odwrócona formacja głowy i ramion, która byłaby sygnałem końca spadków. Zasięg wzrostów przy takim scenariuszu powinien sięgnąć 200 PLN, czyli wywindowałby spółkę w okolice nowych rekordów. Wskaźnik RSI pokazuje miejsce na taki ruch.

Prokom - przez ostatnie dwa tygodnie spółka odreagowywała silne spadki z początku stycznia, co wywindowało jej cenę do 123,60 PLN (ważny poziom- wrześniowe dołki oraz zniesienie 50 proc. styczniowych spadków). Na wczorajszej sesji kurs odbił się od tego oporu i spadł o blisko 5 proc. Miało to miejsce przy niewielkich obrotach, więc niekoniecznie odreagowanie się już skończyło, jednak do kontynuacji trendu wzrostowego niezbędne będzie przekroczenie tego oporu. Wskaźnik DMI nie pozostawia złudzeń, że trendem głównym jest trend spadkowy.


POINFORMOWALI PRZED SESJĄ:

Pamapol - grupa kapitałowa podpisała z Emperia Holding umowę na dystrybucję w ciągu najbliższych 3 lat swoich produktów o łącznej wartości 55,4 mln PLN.

Konsorcjum Stali - połączy się ze spółką Bodego poprzez przeniesienie majątku tej drugiej w zamian za akcje. Celem fuzji są korzyści ekonomiczne w postaci synergii kosztów oraz szerszej oferty produktów.

Pol Aqua - przewodniczący rady nadzorczej sprzedał 3.000 akcji po cenie 77,20 PLN.

ABG Spin - wrocławska spółka zależna Radcom zostanie przyłączona do ABG Spin. Celem fuzji jest wzmocnienie pozycji na rynku rozwiązań informatycznych dla służby zdrowia oraz osiągnięcie efektu synergii.

Gino Rossi - członek rady nadzorczej kupił 47.269 akcji spółki po cenie 8,50 PLN.

Hawe - podpisała umowę z niemiecką spółką Frei Netzwerk Ausstattung, dotyczącą prac przy budowie światłowodowych sieci telekomunikacyjnych w Danii. Niemiecki partner zobowiązał się do pozyskania zleceń dla Hawe w kwocie 3 mln EUR rocznie, przez najbliższe 3 lata.

Elstaroil - członek rady nadzorczej kupił 16.575 akcji po średniej cenie 6,61 PLN.

Capital - prokurent spółki nabył 850 akcji po cenie 11,85 PLN.


Łukasz Mickiewicz, analityk Open Finance

picturegallery.c4e30285-776a-4974-adbb-027ccb17dfc8

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Ceny , Cena , PO , Rada , Umowa , Cez

Puls Biznesu

Inne / Open Finance: Obserwuj akcje CEZ i Prokomu