Czytasz dzięki

Open Finance: W piątek obserwuj kurs BRE Banku

OF
opublikowano: 13-02-2009, 09:53

Obserwuj akcje BRE Banku - radzą specjaliści Open Finance. Dlaczego?

Na początku stycznia, gdy akcje banku kosztowały ponad 200 PLN za sztukę a kurs znajdował się ponad średnimi kroczącymi wyznaczającymi trend krótko- i średnioterminowy, niepowodzeniem zakończyła się próba ustalenia nowych lokalnych wierzchołków. Chwilę po tym, jak MACD dał sygnał kupna rozpoczęła się wyprzedaż akcji banków, a walory BRE przestały tanieć na kilka dni dopiero po dotarciu do 150 PLN, gdzie pod koniec listopada 2008r. utworzyło się średnioterminowe dno. Ten poziom również się nie obronił i obecnie obserwujemy poszukiwanie nowego wsparcia dla kursu. W poniedziałek wskaźnik MACD dał sygnał kupna, lecz od tego czasu akcje nieznacznie potaniały i cena nie przebiła się przez średnią z 20 sesji. Jeśli kolejny atak byków zakończy się sukcesem, można liczyć na powrót w okolice 150 PLN.Open Finance: W piątek obserwuj kurs BRE Banku

Open Finance: W piątek obserwuj kurs BRE Banku

Poinformowali przed sesją:Open Finance: W piątek obserwuj kurs BRE Banku

Millennium - bank przedstawił nową strategię działania. Zamierza skupić się na obsłudze i pozyskaniu sprzedaży detalicznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, oszczędniej gospodarować kosztami (co ma dać 200 mln PLN oszczędności do 2010 r.) i wdrożyć konserwatywne zasady zarządzania ryzykiem. Bank zamierza zatrzymać rozbudowę placówek na liczbie 500 oddziałów (obecnie ma ich 490). Bank podał też wyniki za IV kwartał. Wynik z odsetek wzrósł do 268,7 mln PLN z 222,3 mln PLN przed rokiem. Wynik z prowizji spadł do 110,2 mln PLN ze 145,1 mln PLN przed rokiem. Zysk netto wyniósł 35,5 mln PLN wobec 122,1 mln PLN przed rokiem. Rada nadzorcza odwołała trzech członków zarządu banku (w tym wiceprezesa), powołując na ich miejsce Manuela Teixeirę (jako wiceprezesa) oraz Artura Klimczaka.

Mennica - w IV kwartale przychody spółki wyniosły 202,5 mln PLN (przed rokiem 158,7 mln PLN), a zysk netto 14,96 mln PLN (przed rokiem 21,6 mln PLN) 

Elstar Oil - przychody spółki w styczniu wyniosły 36,7 mln PLN (nie licząc sprzedaży rzepaku).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Polecane