Open Finance znów pod kreską. Kurs spada

opublikowano: 16-05-2019, 11:45

Pierwszy kwartał 2019 r., podobnie jak IV kwartał 2018 r., zakończył się dla pośrednika stratą netto.

Spółka zanotowała 4,4 mln zł skonsolidowanej straty netto, wobec 4 mln zł zysku przed rokiem. Przychody spadły r.r o 12 proc. do 84,8 mln zł.

Joanna Tomicka-Zawora, prezes Open Finance
Zobacz więcej

Joanna Tomicka-Zawora, prezes Open Finance

Sprzedaż kredytów za pośrednictwem Open Finance była na niemal identycznym poziomie co w I kwartale ubiegłego roku i wyniosła 2,5 mld zł. Najmocniejszą stroną spółki pozostaje pośrednictwo w kredytach hipotecznych, których sprzedaż wyniosła 2,1 mld zł. W tym samym okresie o 6 proc.  - do poziomu 257 mln zł - wzrosła sprzedaż kredytów gotówkowych, a wartość kredytów firmowych wyniosła 162 mln zł (-17 proc. r/r). W segmencie produktów inwestycyjnych spółka pośredniczyła w sprzedaży produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych o wartości 66 mln zł (- 20 proc. r/r). 

- Intensywnie pracujemy nad zwiększeniem liczebności sieci i dotarcia naszych ekspertów do mniejszych miejscowości. Współpracujemy już z blisko 50 instytucjami finansowymi. Klientom dostarczamy najszerszą ofertę produktów oraz wsparcie w całym procesie kredytowym. W kolejnych miesiącach pozwoli nam to zwiększyć efektywność przychodów i zrównoważyć udział poszczególnych linii produktowych w portfelu. – mówi Joanna Tomicka - Zawora, prezes Open Finance i Home Broker.

W I kwartale 2019 roku spółka Home Broker pośredniczyła w sprzedaży 1 228 nieruchomości (652 na rynku pierwotnym i 576 na rynku wtórnym). Przychody spółki w tym okresie wyniosły 8,5 mln zł, co oznacza spadek o 51 proc. w stosunku do tego samego okresu roku 2018. Strata netto spółki za pierwsze 3 miesiące roku 2019 wyniosła 3,1 mln zł.

– W Home Broker jesteśmy u progu uruchomienia nowego modelu biznesowego, który pozwoli nam powalczyć o odbudowanie pozycji na rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Silnikiem napędowym dla Home Brokera będą wysokie stawki prowizyjne dla doradców oraz skuteczny marketing oferty dostępny dla Klientów i Deweloperów. Wkrótce będziemy szeroko komunikować na rynku nowe możliwości dostępne w Home Broker – dodaje Joanna Tomicka – Zawora.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu